Worst All Time Movie List by Chris Kavan

Worst All Time

# Movie Title Rating Overall Add
1. It's Pat 0.5/4 0.9/4
2. Blankman 0.5/4 1.2/4
3. Serial Mom 0.5/4 2.6/4
4. Loser (2000) 1.0/4 1.5/4
5. Battlefield Earth: A Saga of the Year 3000 0.5/4 0.9/4
6. Leonard Part 6 0.5/4 1.0/4
7. Expelled: No Intelligence Allowed 0.5/4 1.3/4
8. Jaws: The Revenge 0.5/4 1.4/4
9. Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation 0.5/4 1.6/4
10. The Cat in the Hat (2003) 0.5/4 1.3/4
11. Disaster Movie 0.5/4 0.8/4
12. Major Payne 0.5/4 2.2/4
13. Baby Geniuses 0.5/4 1.0/4
14. Jason X 0.5/4 1.7/4
15. Home Alone III 0.5/4 1.8/4
16. The Pest 1.0/4 1.6/4
17. The Avengers (1998) 1.0/4 1.6/4
18. Stuart Saves His Family 1.0/4 1.7/4
19. Drop Dead Fred 1.0/4 2.1/4
20. Day of the Dead (2008) 1.0/4 1.7/4
21. Exorcist II: The Heretic 1.0/4 1.4/4
22. Toys (1992) 1.0/4 1.9/4
23. Mac and Me 1.0/4 1.3/4
24. Psycho III 1.0/4 2.0/4
25. Howling II: ...Your Sister is a Werewolf 1.0/4 1.6/4
26. A Night at the Roxbury 1.0/4 1.9/4
27. Charlie's Angels: Full Throttle 0.5/4 1.7/4
28. Halloween: The Curse of Michael Myers 1.0/4 2.1/4
29. Coneheads 1.0/4 1.9/4
30. Tank Girl 1.0/4 2.0/4
31. Book of Shadows: Blair Witch 2 0.5/4 1.4/4
32. Legally Blondes 1.0/4 1.5/4
33. Heavy Metal 2000 ( FAKK2 ) 1.0/4 1.5/4
34. Weekend at Bernie's II 1.0/4 1.7/4
35. Kazaam 0.5/4 0.9/4
36. The Neverending Story III: Escape from Fantasia 0.5/4 1.0/4
37. Super Mario Bros. 1.0/4 1.5/4
38. Delta Farce 0.5/4 1.4/4
39. Speed 2: Cruise Control 1.0/4 1.4/4
40. Rollerball (2002) 0.5/4 1.2/4
41. Dark Water (2005) 1.0/4 1.8/4
42. The Beverly Hillbillies 1.0/4 1.6/4
43. Cutthroat Island 1.0/4 2.2/4
44. Bride of Chucky 1.0/4 1.9/4
45. RoboCop3 1.0/4 1.4/4
46. Pumpkinhead 1.0/4 2.5/4
47. Dungeons & Dragons (2000) 1.0/4 1.4/4
48. Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd 1.0/4 1.3/4
49. Bats (1999) 1.0/4 1.5/4
50. Caddyshack II 1.0/4 1.6/4
51. See No Evil 1.0/4 1.9/4
52. Smokey and the Bandit III 1.0/4 1.7/4
53. Superman IV: The Quest for Peace 1.0/4 1.6/4
54. Jeepers Creepers: Reborn 1.0/4 1.3/4
55. FearDotCom 1.0/4 1.3/4
56. Catwoman 1.0/4 1.2/4
57. Graveyard Shift (1990) 1.0/4 1.8/4
58. Holy Man (1998) 1.0/4 1.8/4
59. #Horror ( horror ) 1.0/4 1.5/4
60. The Fantastic Four (2015) 1.5/4 1.8/4
61. Taking Earth 1.0/4 1.5/4
62. Scary Movie 5 1.0/4 1.7/4
63. The Bloody Indulgent 1.0/4 2.0/4

Recent Comments

Unknown
Unknown
Movie God

Unknown - wrote on 06/17/12 at 03:43 AM CT

Worst All Time List comment

All of the ones on this list I've seen I consider bad, or even terrible. Though, I admit, I do like Bride of Chucky.

SIngli6
SIngli6
Producer

SIngli6 - wrote on 08/07/11 at 03:59 AM CT

Worst All Time List comment

I thought 'Serial Mom' was a very solid film.

Holas
Holas
Producer

Holas - wrote on 08/28/09 at 02:40 PM CT

Worst All Time List comment

i went to school with the star of No. 4, Loser, and i even told him it was bad.

Nick
Nick
Producer

Nick - wrote on 06/01/09 at 07:49 PM CT

Worst All Time List comment

lol, that's awesome you put Legally Blondes on the list! 20 is pretty far down!

CJP
CJP
Producer

CJP - wrote on 10/10/08 at 03:21 PM CT

Worst All Time List comment

Wow this stirs up some memories! Great list once again =)

Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name