Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Act of Valor | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 2. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 3. | The Godfather | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 4. | One Flew Over the Cuckoo's Nest | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 5. | Schindler's List | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 6. | Pulp Fiction | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 7. | Goodfellas | 3.0/4 | 3.4/4 | |
| 8. | 12 Angry Men (1957) | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 9. | The Green Mile | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 10. | Professional, The ( Léon ) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 11. | Inglourious Basterds (2009) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 12. | Gran Torino | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 13. | Kill Bill: Volume 2 | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 14. | Up (2009) | 4.0/4 | 3.3/4 |



