Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Training Day | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Schindler's List | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 3. | The Green Mile | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 4. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 5. | American Gangster | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 6. | The Dark Knight | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 7. | 300 | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 8. | The Good Son | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 9. | Watchmen | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Date Night | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 11. | Dumb and Dumber | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 12. | Forrest Gump | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 13. | Inception | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 14. | Braveheart (1995) | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 15. | Gladiator (2000) | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 16. | Good, the Bad and the Ugly, The ( buono, il brutto, il cattivo, Il ) | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 17. | Terminator 2: Judgement Day | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 18. | Avatar | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 19. | No Country for Old Men | 4.0/4 | 3.2/4 |



