Top 5 movies 1955
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Rebel Without a Cause | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 2. | Diabolique ( diaboliques, Les ) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 3. | East of Eden (1955) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 4. | Bob le flambeur | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 5. | Bad Day at Black Rock | 3.0/4 | 3.0/4 |
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Rebel Without a Cause | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 2. | Diabolique ( diaboliques, Les ) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 3. | East of Eden (1955) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 4. | Bob le flambeur | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 5. | Bad Day at Black Rock | 3.0/4 | 3.0/4 |
| Are you sure you want to delete this comment? |
| Are you sure you want to delete this list? |
| Are you sure you want to delete this comment? |
| Enter a new list name |