Top Animation Movie List by bebejo85

Top Animation

# Movie Title Rating Overall Add
1. Escape from Planet Earth 3.0/4 2.0/4
2. Rise of the Guardians 4.0/4 2.9/4
3. Monsters, Inc. 4.0/4 3.2/4
4. Tangled (2010) 3.5/4 3.1/4
5. Meet the Robinsons 4.0/4 2.8/4
6. Doug's 1st Movie 3.0/4 2.4/4
7. Toy Story N/A 3.3/4
8. Toy Story 2 N/A 3.1/4
9. Toy Story 3 N/A 3.3/4
10. The Road to El Dorado 2.5/4 2.6/4
11. The Polar Express 2.5/4 2.7/4
12. Finding Nemo 3.5/4 3.2/4
13. The Lion King (1994) 3.0/4 3.3/4
14. Wall-E 3.0/4 3.2/4
15. Beauty and the Beast (1991) 4.0/4 3.2/4
16. Ratatouille 3.5/4 3.1/4
17. Up (2009) 2.5/4 3.3/4
18. The Little Mermaid (1989) 3.5/4 3.0/4
19. Ice Age 2.5/4 2.9/4
20. Snow White and the Seven Dwarfs 3.0/4 3.0/4
21. A Charlie Brown Christmas 3.0/4 3.1/4
22. Cinderella (1950) 2.5/4 2.9/4
23. Peter Pan (1953) N/A 2.9/4
24. 101 Dalmatians (1961) 3.0/4 2.9/4
25. Charlotte's Web (1973) 3.5/4 2.9/4
26. The Great Mouse Detective 2.5/4 2.9/4
27. Bolt 3.0/4 2.7/4
28. Wreck-It Ralph 4.0/4 3.1/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name