Movies I Want by Chris Kavan

Movies I Want

# Movie Title Rating Overall Add
1. Aqua Teen Hunger Force Colon Movie Film for Theaters N/A 2.2/4
2. avventura, L' ( Adventure, The ) N/A 3.0/4
3. Birdman of Alcatraz 2.5/4 2.9/4
4. Blow Out (1981) N/A 2.8/4
5. Can't Hardly Wait 3.0/4 2.3/4
6. Carnival of Souls (1962) 2.5/4 2.5/4
7. City of the Living Dead ( Paura nella città dei morti viventi ) 3.0/4 2.5/4
8. Cube 3.5/4 2.8/4
9. Dead Alive ( Braindead ) 3.0/4 2.8/4
10. Empire Records 3.0/4 2.8/4
11. Escape from Alcatraz 3.0/4 3.0/4
12. The Evil Dead (1983) 3.5/4 3.0/4
13. Evil Dead 2 3.0/4 3.1/4
14. Exterminating Angel, The ( ángel exterminador, El ) N/A 3.1/4
15. Fahrenheit 9/11 3.0/4 2.6/4
16. Frailty 3.5/4 2.9/4
17. Freaks (1932) N/A 3.0/4
18. From Here to Eternity N/A 3.1/4
19. Ghost in the Shell 2: Innocence 2.5/4 2.7/4
20. Ginger Snaps: Unleashed N/A 2.7/4
21. Godzilla ( Gojira ) N/A 2.8/4
22. Gozu ( Gokudô kyôfu dai-gekijô: Gozu ) N/A 2.9/4
23. Happiness of the Katakuris, The ( Katakuri-ke no kôfuku ) N/A 2.7/4
24. Hard Boiled ( Lat sau san taam ) N/A 2.9/4
25. Haxan ( Witchcraft Through the Ages ) N/A 2.8/4
26. Heathers 3.0/4 2.9/4
27. History of the World: Part I 3.0/4 2.9/4
28. The Hustler (1961) 3.5/4 3.2/4
29. Killer, The ( Dip huet seung hung ) N/A 3.0/4
30. Knife in the Water ( Nóz w wodzie ) N/A 3.1/4
31. Kwaidan N/A 3.1/4
32. Mad Max 3.0/4 2.9/4
33. Mad Max 2: The Road Warrior 3.5/4 3.0/4
34. Mad Max: Beyond Thunderdome 2.5/4 2.6/4
35. Man on the Moon 3.5/4 2.8/4
36. Marathon Man 3.0/4 2.8/4
37. Misery 3.0/4 3.1/4
38. Mutiny on the Bounty (1962) N/A 2.8/4
39. The Naked Gun: From the Files of Police Squad! 3.0/4 2.8/4
40. The Night of the Hunter 3.5/4 3.3/4
41. Opera ( Terror at the Opera ) N/A 2.7/4
42. Pickup on South Street N/A 2.9/4
43. Rear Window N/A 3.3/4
44. Riki-Oh: The Story of Ricky ( Lik wong ) 2.5/4 2.7/4
45. Say Anything... 3.5/4 2.9/4
46. Slacker (1991) 3.0/4 2.7/4
47. Strangers on a Train N/A 3.2/4
48. Stray Dog ( Nora inu ) N/A 3.0/4
49. The Sting (1973) 3.5/4 3.2/4
50. Tales from the Gimli Hospital N/A 3.0/4
51. Teorema ( Theorem ) N/A 2.7/4
52. They Live 3.0/4 2.9/4
53. Time Bandits 2.5/4 2.6/4
54. Top Secret! 3.0/4 2.7/4
55. The Treasure of the Sierra Madre 3.5/4 3.2/4
56. Vampire Hunter D: Bloodlust N/A 2.9/4
57. What Ever Happened to Baby Jane? 3.0/4 3.1/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name